REŽIM DNE

Uspořádání dne je rámcové, snažíme se v něm sladit potřebu svobody a řádu, zabezpečit individuální potřeby dětí. Pevně je stanovena pouze doba jídla a to tak, aby odstup mezi jednotlivými jídly byl nejdéle 3 hodiny, dále je stanovena doba pobytu venku a začátek odpoledního odpočinku.

Ostatní činnosti jako např. spontánní hra a řízené činnosti nejsou ohraničeny časem, probíhají současně po celou dobu pobytu dětí v mateřské škole, řídí se individuálními potřebami, schopnostmi a zájmem dětí. Učitelky denně cíleně vytváří takové podmínky a prostředí, aby spontánní a řízené činnosti byly vyvážené a rozvíjely osobnost dítěte ve všech směrech.

Děti chodí ven téměř za každého počasí, k pobytu venku využíváme školní zahradu, vycházky do okolní přírody. Každý měsíc navštěvujeme divadlo nebo pořádáme představení přímo v mateřské škole, několikrát ročně jedeme na výlet do přírody nebo za poznáním, navštěvujeme pravidelně knihovnu. Pro starší děti organizujeme předplavecký výcvik v plavecké škole, grafomotoriku, ve spolupráci se základní školou edukativně stimulační skupinky – předškoláček.

kouzelnikvychazky
Hrajeme si na kouzelníka                       V přírodě se nám líbí

6.00 hod - začíná provoz školy ve třídě Rybička

7.00 hod - jsou otevřeny všechny 4 třídy, děti se schází do 8h. Během dopoledne si volně hrají nebo se zapojují do řízených individuálních či skupinových činností